Zaginiony wpis w słowiańskim bestiariuszu

Ogłaszamy konkurs na opowiadanie w klimatach słowiańskich! Autorzy muszą wymyślić mit, o którym nie przetrwały żadne zapiski.

Szczegółowe wymogi:
Należy stworzyć własny mit w klimacie szeroko pojętej słowiańszczyzny. W fabule musi pojawić się nadnaturalna istota własnego pomysłu (adekwatna do klimatu). A czy będzie to zła czy dobra istota? Czy związana z nią historia rozegra się w dalekiej przeszłości, teraźniejszości czy przyszłości? Niczego w tym względzie nie narzucamy. Liczymy na Waszą kreatywność.

W grę wchodzą wszelkie podgatunki fantastyki: fantasy, SF, postapo, horror, a nawet steampunk… Czego dusza zapragnie! Pamiętajcie jedynie, że Wasz mit (i związana z nim istota) powinien odegrać ważną rolę w fabule opowiadania.

Kwestie techniczne: w konkursie obowiązuje limit jednego tekstu na osobę, o maksymalnej objętości 35 000 znaków ze spacjami. Tekst nie może być wcześniej nigdzie publikowany. Preferowany format zapisu to .rtf, czcionka Times New Roman 12, interlinia półtora, odstęp na początku akapitów.

Jury: Paweł Majka, Marta Krajewska, Elin Kamińska, Magdalena Kucenty.

Nagrody:
Jury wyłoni trzy najlepsze teksty. Zwycięzcy, zaczynając od pierwszego miejsca, będą mogli dokonać wyboru spośród książek z indywidualnymi dedykacjami od ich autorów. Do puli nagród należą m.in. takie tytuły jak:
– Słowiański Bestiariusz cz. 2 z dedykacją i odręcznym rysunkiem;
Wojny przestrzeni, Niebiańskie pastwiska i Człowiek obiecany z dedykacjami od Pawła Majki;
Idź i czekaj mrozów z dedykacją od Marty Krajewskiej;
– antologia Dobro złem czyń z dedykacją od Magdaleny Kucenty.
Nie myślcie jednak, że to wszystkie nagrody książkowe! O kolejnych wspomnimy w czasie trwania konkursu, by podgrzać atmosferę .
Zwycięzcę czeka także gwarantowana publikacja tekstu w sierpniowym „Smokopolitanie”. Zastrzegamy sobie również możliwość publikacji tekstów z drugiego i trzeciego miejsca w sierpniowym albo listopadowym numerze.

Termin nadsyłania prac konkursowych to 29 marca 2017 r.
Ogłoszenie wyników nastąpi 15 lipca 2017 r.

Skrzynka: redakcja@smokopolitan.pl (w temacie prosimy wpisać „KONKURS, imię i nazwisko autora, tytuł opowiadania”).

konkurs

Do piór! I oby wena była z Wami.

0 Komentarzy

Zostaw komentarz