Dla autorów

Drogi Przyszły Autorze „Smoko”!

Aby usprawnić proces publikacji naszego fanzinu, zamieszczamy poniżej kilka wskazówek jak przygotować tekst, zanim przyślesz nam go do kwalifikacji.

1. Koniecznie podpisz tekst w pliku (nie tylko w mailu!): imieniem, nazwiskiem i mailem. Jeśli preferujesz inne sposoby komunikacji, dodaj o tym informację.

2. Tekst zapisz w formacie .rtf lub .doc.

3. Tekst powinien mieć następującą objętość:
a) publicystyka do 24 000 znaków ze spacjami,
b) opowiadania do 48 000 znaków ze spacjami.
(W szczególnych przypadkach objętość tekstów podlega negocjacjom).

4. Oprócz tekstu napisz też kilka słów o sobie. Czym się zajmujesz, czy już coś publikowałeś… Spokojnie! Nie ma złych odpowiedzi!

5. Bardzo ułatwisz nam pracę, jeśli swój tekst opatrzysz chociaż dwuzdaniowym streszczeniem (temat, gatunek).

6. Czytamy każdy tekst i każdemu autorowi odpisujemy. Niestety, ponieważ zajmujemy się tym po godzinach, a nasza działalność ma charakter pro bono nie jesteśmy w stanie odpisać wszystkim w ciągu tego samego dnia/tygodnia/miesiąca. Niemniej – odpisujemy każdemu. Jeżeli nie odpiszemy w ciągu 3 miesięcy, prosimy, przypomnij nam o swoim tekście.

7. Wysłanie tekstu do publikacji w „Smokopolitanie” jest równoznaczne z udzieleniem wydawcy czasopisma – fundacji Historia Vita – nieodpłatnej licencji niewyłącznej na opublikowanie tekstu oraz na wykorzystywanie jego fragmentów w celach promocyjnych. Oznacza to, że publikując tekst w „Smokopolitanie” nie tracisz przysługujących Ci praw (majątkowych i osobistych) do tekstu, a jedynie zezwalasz nam na jego opublikowanie i wykorzystywanie w celu promowania czasopisma oraz Twojego tekstu

8. Tekst udostępniony w „Smokopolitanie” może być przedmiotem dalszej publikacji, jednak ze względu na dobro czasopisma prosimy o nierozpowszechniania tekstu za pomocą innych mediów w okresie co najmniej 3 miesięcy od premiery numeru, w którym ukazał się twój tekst.

Zatem – do piór! (albo klawiatur!) A jeśli mimo powyższych wyjaśnień nadal masz pytania – nie bój się z nami kontaktować.

Prosimy o przesyłanie propozycji na adres:

redakcja@smokopolitan.pl

lub korzystając z formularza poniżej: